Troll, troll!

Informacje o zmianach i nowych możliwościach Forum

Moderator: gsmok

Awatar użytkownika
TooL46_2
1250...1874 posty
1250...1874 posty

Re: Troll, troll!

Post autor: TooL46_2 » sob, 28 września 2013, 23:58

Thereminator pisze:Kolejny troll...
Chyba sie przebudzil po hibernacji wakacyjnej...
Pozdr,
-Tomek Drabas
________
‎"One should not pursue goals that are easily achieved. One must develop an instinct for what one can just barely achieve through one's greatest efforts."
—Albert Einstein

tomdrabas.com

Piotrek J.
625...1249 postów
625...1249 postów

Post autor: Piotrek J. » czw, 31 października 2013, 18:11

memberlist.php?mode=viewprofile&u=8569 Jakiś spamer udający użytkownika.

Awatar użytkownika
Thereminator
3125...6249 postów
3125...6249 postów

Post autor: Thereminator » sob, 23 listopada 2013, 13:04

W teorii nie ma różnicy między praktyką a teorią. W praktyce jest.

tedikruk111
625...1249 postów
625...1249 postów

Post autor: tedikruk111 » sob, 23 listopada 2013, 14:26

Witam.
Może to nie jest odpowiednie miejsce na ten wpis, ale spróbuję.
Niejako przymuszony do gapienia się w TV już kilkakrotnie słyszałem wypowiedzi "celebrytów"
w "śniadaniówkach" co do prestiżu posiadania wzmacniaczy lampowych w swoich zestawach audio.
Jak zobaczyli ceny gotowców to od razu pomysł "ja se zrobię, a co nie potrafię?" Od dawna wiadomo
że wszyscy znają się wszystkim a jeszcze jest internet!! To może dlatego pojawiają się wpisy dla
niektórych irytujące albo śmieszne.
Pozdrawiam.
tedi.

Awatar użytkownika
disaster
625...1249 postów
625...1249 postów

Post autor: disaster » sob, 23 listopada 2013, 14:56

Panowie - szukacie sobie tematów zastępczych zamiast zastanowić się nad rzeczywistymi problemami tego forum.
Ostatnio przeglądałem forum 2 miesiące temu, wczoraj poświęciłem trochę czasu na przebicie się przez radosną twórczość.

Przez ten czas z ciekawych rzeczy pojawiło się trochę wynurzeń dotyczących uczciwości sprzedawców na allegro.
W dziale radio retro - w zasadzie króluje - poszukaj na forum to już było. Jeśli świeżo zainteresowany starym i radiami dostanie taką odpowiedź na pytanie na przykład o zestrojenie radia, to odpuści temat. Jak czytam te opisy, które są poumieszczane tu i ówdzie, to powiem szczerze, że gdybym nie wiedział jak się to robi to bym 2 razy rozstroił, 3 razy spalił miernik i dodatkowo poraziłby mnie prąd.

Za to ogłoszeń mnóstwo, jakbyśmy byli platformą handlową. Niestety sprzedawanie tutaj czegokolwiek zawsze wiąże się ze zmasowaną krytyką - a bo za drogo, a bo nikt nie kupi, a bo to na pewno nie to co sprzedawca napisał.
Z kupowaniem jest jeszcze gorzej - zazwyczaj po umówieniu się okazuje się, że sprzedawca dostał jednak lepszą ofertę. Do jednego forumowicza, którego nicku przez litość nie pomnę jechałem przez połowę polski, żeby się dowiedzieć, że na allegro więcej dali. Szczęśliwie z wakacji wracałem akurat, więc tylko ramionami wzruszyłem, zamiast facjatę przemeblować.

Reasumując - zaczyna się bylejakość i tworzenie sobie problemów. Ot kolejne hobbystyczne kółko wzajemnej adoracji powstaje. Tak było z Enterem, to się przydarzyło ISE, a teraz schemat powtarza się tutaj.
Z przyczyn technicznych koniec świata odwołany.
Poszukuję viewtopic.php?p=304055#p304055

Awatar użytkownika
Thereminator
3125...6249 postów
3125...6249 postów

Post autor: Thereminator » sob, 23 listopada 2013, 15:43

tedikruk111 pisze:Witam.
Może to nie jest odpowiednie miejsce na ten wpis, ale spróbuję.
Niejako przymuszony do gapienia się w TV już kilkakrotnie słyszałem wypowiedzi "celebrytów"
w "śniadaniówkach" co do prestiżu posiadania wzmacniaczy lampowych w swoich zestawach audio.
Jak zobaczyli ceny gotowców to od razu pomysł "ja se zrobię, a co nie potrafię?" Od dawna wiadomo
że wszyscy znają się wszystkim a jeszcze jest internet!! To może dlatego pojawiają się wpisy dla
niektórych irytujące albo śmieszne.
Pozdrawiam.
tedi.
To by wiele wyjaśniało w kwestii masowego wysypu na forum nieumiejących poprawnie zdania sklecić półgłowków...

Jado
1250...1874 posty
1250...1874 posty
Kontakt:

Post autor: Jado » sob, 23 listopada 2013, 16:24

disaster pisze:Panowie - szukacie sobie tematów zastępczych zamiast zastanowić się nad rzeczywistymi problemami tego forum.
Ostatnio przeglądałem forum 2 miesiące temu, wczoraj poświęciłem trochę czasu na przebicie się przez radosną twórczość.

Przez ten czas z ciekawych rzeczy pojawiło się trochę wynurzeń dotyczących uczciwości sprzedawców na allegro.
W dziale radio retro - w zasadzie króluje - poszukaj na forum to już było. Jeśli świeżo zainteresowany starym i radiami dostanie taką odpowiedź na pytanie na przykład o zestrojenie radia, to odpuści temat. Jak czytam te opisy, które są poumieszczane tu i ówdzie, to powiem szczerze, że gdybym nie wiedział jak się to robi to bym 2 razy rozstroił, 3 razy spalił miernik i dodatkowo poraziłby mnie prąd.

Za to ogłoszeń mnóstwo, jakbyśmy byli platformą handlową. Niestety sprzedawanie tutaj czegokolwiek zawsze wiąże się ze zmasowaną krytyką - a bo za drogo, a bo nikt nie kupi, a bo to na pewno nie to co sprzedawca napisał.
Z kupowaniem jest jeszcze gorzej - zazwyczaj po umówieniu się okazuje się, że sprzedawca dostał jednak lepszą ofertę. Do jednego forumowicza, którego nicku przez litość nie pomnę jechałem przez połowę polski, żeby się dowiedzieć, że na allegro więcej dali. Szczęśliwie z wakacji wracałem akurat, więc tylko ramionami wzruszyłem, zamiast facjatę przemeblować.

Reasumując - zaczyna się bylejakość i tworzenie sobie problemów. Ot kolejne hobbystyczne kółko wzajemnej adoracji powstaje. Tak było z Enterem, to się przydarzyło ISE, a teraz schemat powtarza się tutaj.
Forum tworzą ludzie - jeżeli nie ma ciekawych tematów to jest to odbicie tego czym aktualnie żyją członkowie forum (w kwestiach lampowych).
Jak wiemy sporo ciekawych ludzi odeszło stąd, a oni byli siła napędową forum - pokazywali swoje konstrukcje, eksperymenty, pomiary, itd....
Na pewno część osób trochę już "wybawiła się" lampami - porobili różne konstrukcje, nie ma już tej świeżości zainteresowania jakie było na początku istnienia forum.
Od młodych pasjonatów lamp, trudno wymagać dojrzałych i interesujących konstrukcji. Czasami zdarzają się "nawróceni na lampy" doświadczeni elektronicy, którzy do tej pory zajmowali się półprzewodnikami - dzięki swojemu doświadczeniu są oni czasem pokazać coś interesującego.
Zresztą...wszystko zależy od punktu siedzenia - dla osoby, która robi swój pierwszy wzmacniacz lampowy wszystko tu może być jeszcze ciekawe (może oprócz przepychanek personalnych), dla "starego wyjadacza" potrzeba czegoś więcej żeby go zaciekawiło ;-)
To może mieć zresztą skutek samospełniającej się przepowiedni - wchodzę na forum, patrzę, nic ciekawego nie ma, wychodzę. Nie uczestniczę, nie piszę, nie zaglądam.
Nie pojawiają się więc żadne ciekawe wpisy. Inne osoby robią tak samo i grono potencjalnych "pisywaczy ciekawego tekstu" się zmniejsza. Tematów ubywa i "kółko się zamyka" jak mówił Tym ;-)
Pozdrawiam

Jado.

Awatar użytkownika
gsmok
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Kontakt:

Post autor: gsmok » sob, 23 listopada 2013, 18:27

Zapraszam do zapoznania się z propozycją w wątku:

viewtopic.php?f=10&t=14347
Pozdrawiam
GSMOK

geguś

Post autor: geguś » sob, 23 listopada 2013, 21:22

Thereminator pisze:półgłowków...
Co to jest "półgłowek"? Bo chyba tak to się odmienia? W sprawie formalnej mi nie przeszkadza kolor czerwony w moich postach jak narobię byków. Piszę głównie z ipada i nie bardzo działa tu sprawdzanie pisowni, ale jakoś sobie radzę. Ale jak widzisz łatwo komuś łatkę przypiąć. Nawet "staremu". Więc pytam po co? Czy wchodząc na forum muszę najpierw przebijać się przez posty bzdetne? Tak ciężko zrozumoeć co napisał kolega Jado? Nie interesuje mnie, nie ma nic ciekawego nie piszę. Jest to jedyna metoda na troli. A nie każdy po 3 postach może być trolem. No chyba, że kolega ma takie nesamowite zdolności oceniania, to szacun dla kolegi. Dajcie sobie na wstrzymanie, nie ustawiajcie innych wg swojego mniemania, bo od tego jest regulamin. Jak coś nie jest napisane w regulaminie to należy dążyć by tam się to znalazło. Wtedy są reguły jasne dla wszystkich. Dla wszystkich przypominam.

Trioda, jedno z mniejszych for w Polsce a smrodu na cały świat. :(

Awatar użytkownika
Thereminator
3125...6249 postów
3125...6249 postów

Post autor: Thereminator » sob, 23 listopada 2013, 21:38

Błędy zdarzają się wszystkim, tylko że czym innym jest wynikły z nieuwagi/pośpiechu/pomyłki błąd w pisowni, a czym innym pisanie (jednym ciągiem, bez interpunkcji i wielkich liter oraz z użyciem słów w zupełnie przypadkowych formach gramatycznych) bełkotliwych postów, w których nie wiadomo o co chodzi.
Ostatnio zmieniony sob, 23 listopada 2013, 21:57 przez Thereminator, łącznie zmieniany 1 raz.

geguś

Post autor: geguś » sob, 23 listopada 2013, 21:50

Kolega dalej wyznacza swoje widzimisię, tu polegające na pokazaniu jakie ważniejsze i mniej ważne może być łamanie regulaminu. Chce kolega pokazać mniejsze zło? A wg jakiej to "wagi" zostało określone, bom bardzo ciekawy? Włączając szukajkę prędzej coś znajdzie bez przecinków i kropek, niż z błędami. Kolega zwrócił na to uwagę? To może piszmy z przecinkami, polskimi literami i bez jakichkolwiek błędów?

Awatar użytkownika
Thereminator
3125...6249 postów
3125...6249 postów

Post autor: Thereminator » sob, 23 listopada 2013, 22:30

Żadne widzimisię, po prostu wyjaśnienie, na wyraźne życzenie kolegi, o co chodziło w tekście o półgłówkach.

Awatar użytkownika
disaster
625...1249 postów
625...1249 postów

Post autor: disaster » ndz, 24 listopada 2013, 03:01

Thereminator pisze:Żadne widzimisię, po prostu wyjaśnienie, na wyraźne życzenie kolegi, o co chodziło w tekście o półgłówkach.
Prosta sprawa - nie chcesz nie odpisuj.
Nie karmić trolla - niech bestia zdycha.
Odpisywanie w formie ciętych ripost wygląda jedynie na formę kompensacji jakichś kompleksów.
Jado pisze:
disaster pisze:Panowie - szukacie sobie tematów zastępczych zamiast zastanowić się nad rzeczywistymi problemami tego forum.

Forum tworzą ludzie - jeżeli nie ma ciekawych tematów to jest to odbicie tego czym aktualnie żyją członkowie forum (w kwestiach lampowych).
Jak wiemy sporo ciekawych ludzi odeszło stąd, a oni byli siła napędową forum - pokazywali swoje konstrukcje, eksperymenty, pomiary, itd....
Na pewno część osób trochę już "wybawiła się" lampami - porobili różne konstrukcje, nie ma już tej świeżości zainteresowania jakie było na początku istnienia forum.
Od młodych pasjonatów lamp, trudno wymagać dojrzałych i interesujących konstrukcji. Czasami zdarzają się "nawróceni na lampy" doświadczeni elektronicy, którzy do tej pory zajmowali się półprzewodnikami - dzięki swojemu doświadczeniu są oni czasem pokazać coś interesującego.
Zresztą...wszystko zależy od punktu siedzenia - dla osoby, która robi swój pierwszy wzmacniacz lampowy wszystko tu może być jeszcze ciekawe (może oprócz przepychanek personalnych), dla "starego wyjadacza" potrzeba czegoś więcej żeby go zaciekawiło ;-)
To może mieć zresztą skutek samospełniającej się przepowiedni - wchodzę na forum, patrzę, nic ciekawego nie ma, wychodzę. Nie uczestniczę, nie piszę, nie zaglądam.
Nie pojawiają się więc żadne ciekawe wpisy. Inne osoby robią tak samo i grono potencjalnych "pisywaczy ciekawego tekstu" się zmniejsza. Tematów ubywa i "kółko się zamyka" jak mówił Tym ;-)
Ja niestety nie mam czasu - teraz piszę, bo mam kilka bezsennych nocy z uwagi na duże problemy do przemyślenia. Przykre to, ale praca zawodowa, to nie to co studia, gdzie szło zapić zdać i zapomnieć. Odpowiadam za grupę ludzi więc pisanie na forum to jakaś bardzo poboczna moja działalność.
Ale jak nie mam chęci to nie piszę bzdetów tylko milczę, zamiast wyzłośliwiać się nad osobami, w dobrej wierze odwiedzającymi naszą stronę.
Z przyczyn technicznych koniec świata odwołany.
Poszukuję viewtopic.php?p=304055#p304055

Awatar użytkownika
tradytor
625...1249 postów
625...1249 postów

Post autor: tradytor » ndz, 24 listopada 2013, 12:36

Larum jakby chodziło o zamach na demokrację co najmniej. A tymczasem w przypadku "odwiedzających" nasze forum sprawa jest prosta - szacunek za szacunek. Ja jakoś nie mam problemu w odczytaniu intencji "reakcyjnych" postów Thereminatora i uważam, że są na miejscu.

Krzysiek16
375...499 postów
375...499 postów

Post autor: Krzysiek16 » wt, 17 grudnia 2013, 22:14

Ten już był zgłoszony przez Thereminatora, ale nadal harcuje:
memberlist.php?mode=viewprofile&u=8621

ODPOWIEDZ