"Nowa" kategoria piszących ( forumowiczów)

Informacje o zmianach i nowych możliwościach Forum

Moderator: gsmok

faktus
375...499 postów
375...499 postów

Re: "Nowa" kategoria piszących ( forumowiczów)

Post autor: faktus »

Witam.
Szanowni Koledzy miałem zamiar nie udzielać się przez jakiś czas na Forum, aby nieco ochłonąć, ale postanowiłem zabrać głos w toczonej dyskusji nie bez przyczyny.
Ja czuję się częściowo odpowiedzialny za opuszczenie Forum przez Kolegę :? , bo prowadząc dyskusję z osobą o której piszemy nieświadomie " nakręciłem " ją do tego stopnia, że dyskusja przybrała formę prawienia sobie złośliwości przez osoby biorące w niej udział i za to wszystkich Kolegów przepraszam.
Niemniej jednak wyciągnąłem wnioski i postaram się do nich stosować.
Jeśli będę uczestniczył w dyskusji prowadzonej na Forum, w temacie założonym przez któregoś z Kolegów z uwagi na skromną własną wiedzę, a owa osoba będzie brała w niej udział będę ignorował jej obecność w toczonej dyskusji i nie odpowiadał na to co pisze.
Jeśli to nie pomoże postąpię tak jak radzi Kolega Gsmok nie będę brał udziału w dyskusji.
Wydaje mi się, że to jest jedyny sposób aby uniknąć w przyszłości tego typu sytuacji do czasu aż nasz bohater zmieni własne postępowanie.
Co do tego, że jego wypowiedzi zawierają błędy mogące zmylić innych to powiem tak, wierzę w to że inni uczestnicy Forum zauważą że jego sugestie są pozostawione same sobie i zrozumieją wagę jaką one posiadają.
Zgadzam się z wypowiedziami Kolegów Moderatorów o nie ingerencję w to co pojawia się w trakcie dyskusji, wszak nawet błędne wypowiedzi, które i ja popełniałem, oraz sprostowania ich przez innych bardziej doświadczonych Kolegów stanowią " koloryt " Forum i są formą kształcenia.
Pozdrawiam wszystkich wielce zasmucony tym co się stało Faktus.

Awatar użytkownika
gsmok
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Kontakt:

Post autor: gsmok »

Thereminator pisze:
sob, 24 listopada 2018, 13:21
gsmok pisze:
sob, 24 listopada 2018, 12:45
od paru tygodni cały wolny forumowy czas zmuszony jestem poświęcać odpowiadając na maile obrażonych użytkowników, którzy coraz częściej zaczynają mi nawet grozić sprawami sądowymi.
Możesz ich przecież nie czytać tak samo jak niewygodnych tematów na forum.
To są wiadomości prywatne wysyłane do mnie jako do Moderatora.

Jeśli jednak takie "kręcenie w kołomacieju" jest dla Ciebie sprawą z jakichś przyczyn priorytetową i jej zakończenie jest możliwe tylko w przypadku pokonania mnie jako forumowego przeciwnika to oficjalnie oświadczam, że WYGRAŁEŚ!!! a ja sromotnie PRZEGRAŁEM!!! tę naszą walkę na argumenty. Muszę się pogodzić z porażką i niniejszym czynię to.
Pozdrawiam
Grzegorz Makarewicz 'gsmok'

kogigogi

Post autor: kogigogi »

Wreszcie , dwa ostatnie posty ludzkie i normalne :!: Brawo :!:

Awatar użytkownika
kubafant
1250...1874 posty
1250...1874 posty

Post autor: kubafant »

Muszę przyznać, że w tym co napisał Gsmok jest sporo racji. Sam czułem się dotknięty, gdy kolejne moje posty ze sprostowaniami i od serca radami szły (razem z całymi fragmentami skażonych wątków) do kosza, oczywiście nie pisałem w związku z tym zażaleń do Moderatorów, po prostu taka jest konieczność aby była zachowana ciągłość dyskusji. Niemniej - nie jest to przyjemne, co zauważył Gsmok i co może warto podkreślić.
(...) gdyż od paru tygodni cały wolny forumowy czas zmuszony jestem poświęcać odpowiadając na maile obrażonych użytkowników, którzy coraz częściej zaczynają mi nawet grozić sprawami sądowymi
Znam tylko jedną osobę, która na tym czcigodnym Forum szafuje na lewo i prawo takimi obietnicami.

Rzeczywiście chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby, zgodnie z sugestią Gsmoka doprowadzić sprawę do naturalnej śmierci. Ja już sobie nawet wcześniej obiecywałem nie odpowiadać na te wygłupy, ale kiedy widzę takie bzdury, jakie się tu i tam pojawiają, głoszone niczym z katedry i podparte autorytetem różnych instytucji i norm (ważnych i nieważnych, jak to wcześniej jeden z Kolegów zauważył) to nie sposób przejść koło czegoś takiego spokojnie. Bo ktoś to czyta, i potem wierzy w takie rzeczy, i się kompromituje.

Pozdrawiam serdecznie

kyller
125...249 postów
125...249 postów

Post autor: kyller »

Koledzy
Jako osoba wychowana na usenetowych listach dyskusyjnych gdzie jakiejkolwiek moderacji nie bylo- bo po prostu nie byla mozliwa,
wiem jedno, moderacja zasadniczo jest malo potrzebna -co dobitnie widac na przykladzie elektrody
zasada ktorej nalezy sie trzymac to NIE KARMIC TROLA

salicjonał
1250...1874 posty
1250...1874 posty

Post autor: salicjonał »

Писал писака, не рoзберёт ни собака.-pisał pisarzyna, nie zrozumiała nawet psina.
W tym roku na forum udzielało się kilka mitomanów-jeden pisał o zmyślonym Rubinie, a drugi o audiofilskich wzmacniaczach.
Obaj zrezygnowali. Przypuszczam, że następny, podobnie jak oni, szybko zrezygnuje.
Kalte Leim und warmen Nägel halten besser.

ballasttube
1250...1874 posty
1250...1874 posty

Post autor: ballasttube »

Popieram i generalnię stosuję metodę ignorowania zalecaną przez Kolegę Moderatora Gsmoka.
Dobrze jest sobie postawić przed sobą plastikową butelkę z pewnym spożywczym tłustym płynem
do smażenia na nim i przeczytać duży główny napis na naklejce na tej butelce.
W sytuacjach stresujących.

ballasttube
1250...1874 posty
1250...1874 posty

Post autor: ballasttube »

Popieram i generalnię stosuję metodę ignorowania zalecaną przez Kolegę Moderatora Gsmoka.
Dobrze jest sobie postawić przed sobą plastikową butelkę z pewnym spożywczym tłustym płynem
do smażenia na nim i przeczytać duży główny napis na naklejce na tej butelce.
W sytuacjach stresujących.

Awatar użytkownika
taipan3
500...624 posty
500...624 posty

Post autor: taipan3 »

A ja proponuję jak zaiskrzy , wyjść na balkon albo ogródek pooddychać świeżym powietrzem i jeszcze raz przeczytać swój ostatni post i zastanowić czy wszyscy koledzy z forum muszą go czytać . I najlepiej go potem skasować albo edytować .

Awatar użytkownika
Thereminator
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Kontakt:

Post autor: Thereminator »

Tez dorzucę swoją propozycję, aby bez potrzeby nie odkopywac starych wątków.
W teorii nie ma różnicy między praktyką a teorią. W praktyce jest.

ODPOWIEDZ