Konflikt z użytkownikiem TJ

Informacje o zmianach i nowych możliwościach Forum

Moderator: gsmok

Awatar użytkownika
Romekd
moderator

Konflikt z użytkownikiem TJ

Post autor: Romekd » wt, 10 września 2019, 20:35

Witam.
Po raz kolejny zarzucono mi publikowanie nieprawdziwych informacji, stosowanie podstępu (celowe wykorzystywanie czyjejś nieobecności) i manipulacji oraz w ogóle nieeleganckie zachowanie jako moderatora tego Forum. Zarzuty w wątku z linku poniżej przedstawił Tomek Janiszewski.
viewtopic.php?p=363494#p363494
Nie chcąc zaśmiecać tamtego wątku postem nie na temat postanowiłem napisać tutaj (myślę, że Tomek tą wypowiedź znajdzie lub ktoś z Kolegów go naprowadzi). Poniżej wypowiedź Tomka i moje odniesienie się do stawianych przez niego zarzutów.
Tomek Janiszewski pisze:
pn, 9 września 2019, 11:01
Romekd pisze:
ndz, 16 czerwca 2019, 21:20
Odpowiedź impulsowa transformatora będzie inna przy obciążeniu jego wyjścia bezindukcyjnym rezystorem, inna dla obciążenia go kolumną głośnikową, a jeszcze inna dla braku obciążenia uzwojenia wtórnego. Z tego co czytałem, na całym świecie tylko kolumny Kolegi TJ mają stałą wartość modułu impedancji i niemal zerowy kąt przesunięcia fazowego w całym paśmie akustycznym (jako obciążenia stanowią więc prawie czystą rezystancję :wink: ).
No i znów próbował mnie koń kopać, wykorzystując moją sezonową nieobecność. :evil: Nie twierdziłem że moje kolumny mają stałą wartość modułu impedancji i niemal zerowy kąt przesunięcia fazowego w całym paśmie akustycznym, lecz tylko tyle że powyżej zakresu rezonansu GDN nie wykazują ani spadku modułu impedancji poniżej wartości znamionowej, ani też pików impedancyjnych, przewyższających wartość znamionową kilka razy a nawet o rząd wielkości. W grę mogą wchodzić odchyłki kilkunastoprocentowe, i tylko w górę. W konsekwencji i przesunięcia fazowe (znów poza zakresem rezonansu GDN) trzymane są w ryzach, nie przekraczając może kilkunastu, może 20 stopni, ale nie osiągając 45 stopni a nawet więcej, co w niedbale zaprojektowanych bumboxach gdzie liczy się tylko maksymalna stromość odcięcia pasma dla GDW w celu ich ochrony przed przeciążeniem jest normą. Już nie mówiąc o ewidentnym knocie jakim są sławne na całym świecie (w szczególności na rosyjskich forach audio :D ) kolumny KEF-Q4 gdzie wsadzono GDN o impedancji 4 omy i napisano że zespół ma impedancję 8 omów BO TAK. A znaczenie parametrów impedancyjnych jakie osiągają moje kolumny polega na tym że można je bez obawy dołączyć do wzmacniacza projektowanego dla obciążenia go czystą rezystancją równą impedancji znamionowej kolumn bez obawy że się sfajczy lub wzbudzi. Gdy zaś wzmacniacz ten zostanie wyposażony w mostkowe zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe, reagujące na impedancję obciążenia, to nie należy spodziewać się fałszywego przedwczesnego zadziałania, co zdarza się gdy impedancja wykazuje dużą niestałość (nawet taką jaką dla średnich i dużych częstotliwości wykazuje typowy szerokopasmowy głośnik na miękkim zawieszeniu pracujący solo). Przerost impedancji wywołany rezonansem GDN jak dotąd nie wywołał negatywnych efektów; gdyby okazało się to problemem wskazałem w jaki sposób można by i tę odchyłkę zniwelować.
I tak oto ktoś kto z racji pełnionej na Forum funkcji powinien samemu stanowić wzór cnót wszelakich znów manipuluje czyimiś wypowiedziami, najwyraźniej licząc na to że zainteresowany nigdy się o tym nie dowie. Nieładnie :oops:
Tomku, bardzo nieładne i nietaktowne jest, przynajmniej w mojej ocenie, systematyczne obrażanie innych ludzi, stawianie się ponad nimi, zarzucanie im braku odpowiedniego wykształcenia i wychwalanie własnych osiągnięć (niestety "z zewnątrz" trudno dostrzegalnych...), gdy tak naprawdę samemu posiada się pewne "luki" w wiedzy i często nie ma się nic ciekawego do pokazania innym (mam na myśli jakieś nowe i samodzielnie wykonane urządzenia)... To smutne... Już w pierwszym zdaniu Twojej wypowiedzi jestem ewidentnie obrażany, nie liczę który to już raz z rzędu, bo dzieje się to tak często, że nie da się tego nawet policzyć... Określenie "kopać się z koniem" w rozumieniu potocznym (za internetowym słownikiem "Wikisłownik") oznacza "walczyć bez szans na powodzenie z kimś głupszym, ale silniejszym". No i mamy dokładnie to o czym napisałem wyżej, czyli ocenienie własnej osoby jako lepszej, mądrzejszej (przy okazji postrzeganie siebie się jako ofiary czyjegoś prześladowania) i ocenianie innych jako głupków... To razi po oczach, gdy czyta się Twoje posty :( Teraz twierdzisz, że nigdy i nigdzie nie napisałeś, że przerobione lub wykonane przez Ciebie głośniki mają płaski przebieg charakterystyki modułu impedancji i nie powodują przesunięć fazowych napięcia względem prądu dla sygnału ze wzmacniacza. Może coś się w międzyczasie zmieniło i wcześniej inaczej oceniałeś pewne parametry, twierdząc, że przesunięcie fazy w Twoich zestawach głośnikowych jest "resztkowe", a moduł impedancji przebiega płasko w całym paśmie akustycznym, pomijając miejsce gdzie występuje rezonans mechaniczny głośnika niskotonowego. Ja mając umysł ścisły określenie "płaski" rozumiem jako całkiem płaski, a nie jako trochę "krzywy"... Podobnie jak przez określenie "resztkowy" rozumiem coś bardzo małego, ułamkowego, wręcz śladowego, a nie jak teraz twierdzisz wynoszącego 20° (przesunięcie fazy)... Ponieważ nie widzę innego sposobu obrony swojego zdania, przedstawię zrzuty ekranu z Twoich i Jasia Barczyńskiego wypowiedzi z "Elektrody" ( https://www.elektroda.pl/rtvforum/index ... ef09e36ac0 ), gdzie najprawdopodobniej był ten sam problem i to samo "odwracanie kota ogonem" w Twoim wykonaniu ( https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewt ... 3#17070213 )...
1_Tomek.png
2_Jasiu.png
3_Tomek.png
4_Jasiu.png
5_Tomek.png
-
Niech inni Koledzy z naszego Forum ocenią, kto tutaj tak naprawdę jest "koniem" :( .
Odpowiadając na posty użytkowników dokonujesz wielu modyfikacji treści własnych wypowiedzi. Nieraz zmieniasz je nawet dziesiątki razy w ciągu kilku godzin (kiedyś naliczyłem się ponad 20. takich zmian). Ja jako człowiek zapracowany (tak przeważnie wygląda prowadzenie własnej firmy) nie mam tyle wolnego czasu, by skutecznie się bronić przez hejtem z Twojej strony... Nie raz widywałem pogardę dla innych w Twoich postach, np. nazywanie Niemców mieszkańcami enerdupka (ciekawe jak Ty czułbyś się gdyby ktoś publicznie nazywał Cię mieszkańcem Poldupka /Polanddupka/ lub po prostu określiłby Ciebie poldupkiem...). Czytając Twój post na innym forum musiałem w słowniku sprawdzić kto to jest niemra (nie znałem wcześniej tego słowa; to pogardliwe określenie Niemki...). Zaglądając na Forum, gdy robię sobie krótkie przerwy w pracy, chciałbym się czegoś ciekawego dowiedzieć, coś pooglądać i po prostu wypocząć, jeżeli to możliwe pomagając innym, a nie podnosić sobie ciśnienie. Dłuższe posty przeważnie piszę "na raty", czyli otwieram czyjąś wypowiedź na ekranie zewnętrznego monitora i odpowiadam w innym oknie, wyświetlanym na ekranie w laptopie. Gdy odpowiadam Tobie, często po napisaniu odpowiedzi odświeżam obraz na monitorze i widzę, że to co napisałem jest już nieaktualne, gdyż w międzyczasie zmieniłeś całkowicie własną wypowiedź... Nieraz zaczynam pisać odpowiedź rano, dostaje telefon, że trzeba pilnie naprawić jakiś zasilacz, falownik lub inne urządzenie (gdyż np. bez niego stoi produkcja w jakimś zakładzie), uciekam do pracowni by rozwiązać problem i wracam do pisania posta dopiero po kilku godzinach (czasami ponownie muszę wrócić do pracy, bo znowu gdzieś nastąpiła jakaś awaria i trzeba pomóc).
Poniżej liczba zmian w niektórych Twoich wypowiedziach w wątku o wzmacniaczach końcowych polskich magnetofonów, który założyłem w dziale "Retrotechnika".
zmiany postów.png
-
Część postów zmieniasz kilkakrotnie, choć zawierają tylko kilka zdań. Oto przykłady:
posty TJ.png
posty TJ_2.png
-
Pisząc tego posta czuję się bardzo niekomfortowo, gdyż uważam, że mój konflikt z Tomkiem, to zupełna dziecinada, która nie przystoi dorosłym i poważnym ludziom, jednak nie wiem jak to zakończyć... :( Gdy czytam wypowiedzi Tomka nasuwają mi się na myśl dwa znane powiedzenia:
"Mądrej głowie dość po słowie" Demostenesa, oraz drugie, znanego polskiego aktora, Andrzeja Grabowskiego: "Oprócz wyższego wykształcenia, dobrze byłoby posiadać jakieś średnie wyobrażenie. I co najmniej podstawowe wychowanie."
Może jestem za stary na dalsze bycie moderatorem (powoli zbliżam się do 60-tki...; na Forum jestem od 2003 roku) :roll:

Pozdrawiam
Romek
α β Σ Φ Ω μ °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^

Awatar użytkownika
^ToM^
375...499 postów
375...499 postów

Re: Konflikt z użytkownikiem TJ

Post autor: ^ToM^ » pt, 13 września 2019, 10:36

Nie chcę wchodzić między "wódkie a zakąskie", ale może byście tak się umówili na piwo i obgadali ten, w zasadzie ciekawy temat ?
:D
Kreślę się z głębokim poważaniem
Best regards/Mit freundlichen Gruessen/Salutations/mejores saludos

Janusz
625...1249 postów
625...1249 postów

Re: Konflikt z użytkownikiem TJ

Post autor: Janusz » ndz, 15 września 2019, 06:52

Spór szybko zmieni podłoże z merytorycznego na ambicjonalne i koniec końców, przemówią działa. Czyli w tym przypadku kufle :wink: Nie widzę szansy.
Kol. Romku po prostu zakończyć. Jeden z was jest przepracowany (któż nie zna tego stanu...) u drugiego poczucie humoru stało się dość sardoniczne.
Nie daje to nadziei na taki tandem, jaki wielu pamięta z Sondy.
A szkoda.
785mm

ODPOWIEDZ